fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Dziś Międzynarodowy Dzień Przutulania

Człowiek potrzebuje dotyku i przytulania. Zwykle nie zastanawiamy się nad tym, a przytulanie to jedna z najważniejszych życiowych potrzeb, powiązana z pragnieniem miłości, bliskości, czy akceptacji.

Któż nie lubi być przytulany przez bliską, kochaną czy choćby tylko lubianą osobę. Uwielbiamy odczuwane wtedy ukojenie, spokój, zadowolenie, ciepło, poczucie bycia kimś ważnym, świadomość wsparcia ze strony drugiej osoby. Przytulanie dodaje nam sił do życia, wyzwala uśmiech. Daje zadowolenie i radość, czujemy się szczęśliwi i docenieni.
Przytulanie się jest zjawiskiem na tyle ważnym, że stało się nawet przedmiotem badań naukowców 🙂 Ich dociekania potwierdziły jedynie tezę, że przytulanie ma niezwykłą moc i oddziaływanie na człowieka. Udowodniono nawet, że u dzieci przytulanie wpływa na lepszy rozwój psychiczny i wzrost inteligencji! U starszych i dorosłych przyczynia się do utrzymywania dobrego samopoczucia i utrzymywania zdrowia. Pomaga w realizacji marzeń. Kiedy jesteśmy często przytulani spełniamy się w życiu.
Dziwne, że choć tak lubimy się przytulać i być przytulanym, tak mało z przytulania korzystamy. Zapominamy i nierzadko bezsensownie wstydzimy się tych gestów. Czy to dlatego Międzynarodowy Dzień Przytulania obchodzimy aż dwa razy w roku (31 stycznia i 24 czerwca), by dwa razy częściej o przytulaskach przypominać? Jeden z tych dni przypada dziś! Konsultanci Ślubni radzą więc – przytulajmy się ile się da! Od dzisiaj codziennie kilka razy dziennie! Przytulanie się jest fajne 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dzi-midzynarodowy-dzie-przutulania-lubny-impresariat