fbpx
Ślubny Impresariat
koncepcje

Wesele góralskie

konsultant ślubny śląsk

Jeśli wesele regionalne to z przytupem. Z głośnym śpiewem i muzyką. Do białego rana albo jeszcze dłużej. A takie jest wesele w stylu góralskim.

Zarówno w samym Zakopanem, Krakowie, jak i w pobliskich miejscowościach wiele jest typowo regionalnych karczm i gospód oferujących organizację wesela w góralskim stylu. Zamiast dorożki – góralska bryczka. Zamiast uniformów dla kelnerów – góralskie gorsety i kierpce. Zamiast harfy i skrzypiec – góralskie skrzypeczki. Poczynając od ślubu, który może odbyć się w małym, drewnianym kościółku z oprawą muzyczną w wykonaniu góralskiej kapeli, poprzez przejazd konną bryczką lub w zimie – saniami, na poprawinach trwających w nieskończoność kończąc.

Góralskie lokale wykonane lub zdobione są w drewnie, drewniane ławy i stoły raz regionalne dodatki podkreślają góralską atmosferę. Na góralskim weselu obowiązują wyłącznie tradycyjne regionalne potrawy, koniecznie pieczone prosię i dużo wódki.

Gości obsługiwać mogą „górale”, a góralska kapela wspomagać zespół coverowy w prowadzeniu tradycyjnych zabaw.

Swojskie góralskie wesele jest nieprzewidywalne i nigdy nie wiadomo co jeszcze może się na nim wydarzyć.

Średni koszt góralskich wesel organizowanych na 100 osób mieści się w przedziale: 38 000 zł do 65 000 zł (kwota zawiera: koszty ślubu i jego oprawy, koszty organizacji wesela (menu, napoje, alkohol, tort, ciasta), dekorację kościoła, sali, samochodu, bukiety, koszty ślubnego pojazdu, zespołu fotografa, video) i noclegów dla gości. Nie zawiera dodatkowych atrakcji typu pokazy sztucznych ogni oraz kosztów ślubnej stylizacji i zaproszeń i wynagrodzenia dla Konsultanta Ślubnego.

konsultant ślubny śląsk - wesele w stylu góralskimkonsultant ślubny śląsk - wesele w stylu góralskim

3 komentarze do “Wesele góralskie

  • Wesele mojego syna było stylu „Czas wielkiel prohibicji” Do ślubu był stary samochód, którego kierowca był stylizowany na gangstera. Na głowach panów kapelusze w stylu Al Capone. Panie były w kreacjach jak z filmu „Wielki Gatsby”. Goście weselni, jak przystało na tamte czasy pili alkohol z filizanek. Była też prawdziwa ruletka, a na muzycznym parkiecie królował swing. Było wystrzałowo, na luzie i z humorem…

    Odpowiedz
    • Super pomysły Jacku! Nam tez kilka razy zdarzało się organizować wesela w stylu Wielkiego Gatsby lub Al Capone. To jedna z najbardziej wdzięcznych epok i jedna z naszych ulubionych stylizacji. Pozdrawiamy!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wesele-gralskie-lubny-impresariat