fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Wesele w stylu dworskim

organizacja wesela kraków - wesele w stylu dworskim

W dawnej Polsce szlachta zamieszkiwała dwory, a ziemscy właściciele folwarki, mieszczące się na wielkich terenach, często przylegających do lasów, łąk, rzek lub jezior Odbierane właścicielom np. w czasach wojny lub socjalizmu często popadały w ruinę. Dziś w tych przepięknie odrestaurowanych posiadłościach mona urządzic wesele w stylu dworskim, bale i inne wspaniałe przyjęcia. Dworki i folwarki bardzo często dysponują zapleczem noclegowym.

Do ślubu w pobliskim kościele Młodą Parę zawozi samochód lub konna dorożka. Po uroczystości na weselnych gości czeka autokar, który przewozi ich do miejsca wesela.

Tam, tradycyjne powitanie chlebem solą i huczna zabawa przy muzyce (najlepiej granej przez zespół na żywo) do białego rana. Miejsce zobowiązuje, a ponieważ Polska szlachta wysoko ceniła sobie jadło i napitek, weselne stoły w dworkach i folwarkach uginają się wręcz od ilości jedzenia. Nie może zabraknąć tradycyjnego polskiego stołu z wędlinami i kiełbasami oraz pieczonego prosiaka. Tradycyjne piękne wnętrza do jedzenia i zabawy, rozległe ogrody by ochłonąć i nabrać sił do dalszej imprezy. Taka przestrzeń pozwala też na organizację wielu atrakcji plenerowych – pokaz sztucznych ogni, pokazów tańca (np. szlacheckiego, ale też nowoczesnego).

Średni koszt wesel organizowanych na 100 osób w dworku lub folwarku mieści się w przedziale: 60 000 zł a 100 000 zł (kwota zawiera: koszty ślubu i jego oprawy, koszty organizacji wesela (menu, napoje, alkohol, tort, ciasta), dekorację kościoła, sali, samochodu, bukiety, koszty ślubnego pojazdu, zespołu fotografa, video) i noclegów dla gości. Nie zawiera dodatkowych atrakcji typu pokazy sztucznych ogni oraz kosztów ślubnej stylizacji, zaproszeń i wynagrodzenia, jakie pobierają konsultanci ślubni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wesele-w-stylu-dworskim-lubny-impresariat