fbpx
Ślubny Impresariat
koncepcje

Wesele na Krakowskim Rynku

organizacja wesel kraków

Średniowieczne kamienice otaczające jeden z największych historycznych placów Europy. To Krakowski Rynek Główny. Dziś mieszczą się w nich głównie restauracje, hotele i kawiarnie. Każde z nich utrzymane w odmiennym stylu. Można tu więc znaleźć zarówno dworsko-pałacowe, regionalne, jak i utrzymane w ekskluzywnym i nowoczesnym designie wnętrza. Wymarzone scenerie na wesele na Krakowskim Rynku. Z okien rozpościera się widok na Rynek i Sukiennice (dawny dom kupiecki), gotycką bazylikę, ratusz i mały romański kościółek. Pod płytą Rynku zaś znajduje się największe multimedialne muzeum świata.

Stąd już tylko dwa kroki na królewski Wawel i nad Wisłę, wokół której także znajduje się wiele miejsc oferujących piękne widoki z okien i tarasów.

Rynek Główny i zakole Wisły dają wiele możliwości organizacji wesela. Od skromnego zasiadanego przyjęcia w gronie najbliższych, poprzez wesele tematyczne z nutą polskiej szlacheckiej historii lub regionalnego stylu opartego na wystroju wnętrz i potrawach po wielki bal zorganizowany dla kilkuset gości w pałacowych wnętrzach lub ekskluzywnej hotelowej sali balowej.

Nieodłącznym elementem organizowanych wesel w Polsce jest muzyka i taniec do białego rana. Do tańca przygrywa kilkuosobowy zespół coverowy lub DJ. Wesele w Polsce to także znakomita i obfita kuchnia. Tu, poza czterodaniowym obiadem, serwuje się od jednego do trzech dodatkowych gorących dań w ciągu przyjęcia, dodatkowo serwuje się mnóstwo zimnych przekąsek i deserów. Z polskiego wesela nikt nie ma prawa wyjść głodny! Niezależnie od tego czy wybierze się tradycyjną polską kuchnię, kuchnię śródziemnomorską czy kuchnię fusion.

Kraków to także miasto kościołów. Każda miniona epoka pozostawiła wokół Rynku przynajmniej jedną świątynię. Młoda Para może więc zdecydować w jakiej scenerii składać będzie małżeńską przysięgę – w strojnych wnętrzach barokowych, poważnych romańskich czy też renesansowych. Z kościoła do miejsca weselnego Młoda Para wraz z weselnymi gośćmi może udać się konną dorożką.

Zdecydowany plus wesela na krakowskim rynku to także bliskość hoteli, hosteli i pokoi gościnnych. Jeśli wesele odbywa się w pałacu lub odrębnej restauracji (nie hotelowej restauracji), goście w każdej chwili mogą – nawet piechotą – udać się na spoczynek, a już następnego ranka bez problemu zwiedzać miasto lub pić kawę w jednej z licznych kafejek.

Średni koszt wesel organizowanych na 100 osób w obrębie krakowskiego rynku – w zależności od wyboru lokalu – mieści się w przedziale: 44 000 zł – 100 000 zł (kwota zawiera: koszty ślubu i jego oprawy, koszty organizacji wesela (menu, napoje, alkohol, tort, ciasta), dekorację kościoła, sali, samochodu, bukiety, koszty ślubnego pojazdu, zespołu fotografa, video) i noclegów dla gości. Nie zawiera dodatkowych atrakcji typu pokazy sztucznych ogni oraz kosztów ślubnej stylizacji, zaproszeń i wynagrodzenia dla konsultanta ślubnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wesele-na-krakowskim-rynku-lubny-impresariat