fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Co to jest Flat Lay i jak to wykorzystać na ślubie

Poznaj sztukę FlatLay, aby uwiecznić detale swojego wesela. Planujecie ślub i wesele i Wasz fotograf polecił Wam spróbować techniki flatlay? A może jesteś wedding plannerem i słyszałeś o tym, ale nie do końca wiesz na czym to polega? Daj nam wyjaśnić tę technikę i podzielić się jej zaletami!

Co to takiego Flat Lay? Flatlay to styl fotografii, który charakteryzuje się tym, że obiekty są fotografowane z góry, pod kątem prostym, układając je równo na pięknym, spokojnym tle, tak aby pięknie się prezentowały. Ta technika nie jest nowa w świecie ślubów, istnieje od dawna, jeszcze zanim pojawiły się media społecznościowe. Jednak jest to wyjątkowo odpowiednia metoda do uwieczniania wspomnień związanych z ważnymi akcesoriami tego wyjątkowego dnia.

Flat Lay pozwala zachować wspaniałe zdjęcia zaproszeń, akcesoriów, biżuterii, butów, bukietu i innych drobiazgów, które były starannie wybrane i które czasami mogą przekształcić się w cenne wspomnienia w postaci fotografii.

Beautiful table setting with floral decor

Tworzenie udanego Flatlay Kluczowym elementem tego stylu fotografii jest układ elementów, które wchodzą w jego skład. Muszą być uważnie dobrane i harmonijnie zestawione pod względem kolorów i kształtów. Możesz dodać kilka drobnych detali, aby podkreślić motyw i dodać wyjątkowy akcent, taki jak wstążki, delikatne kwiatki czy pióra.

Creative arrangement of colorful flowers on pink background. Spring nature flat lay.

Światło, najlepiej naturalne, odgrywa również istotną rolę w uzyskaniu spójnego efektu bez niechcianych cieni. Starannie wybierane tło, takie jak tkaniny z ciekawymi teksturami, naturalne elementy czy niedokończony drewniany stół, może nadać zdjęciu charakter i przyczynić się do uzyskania atrakcyjnego efektu wizualnego.

Upewnij się, że dostosowujesz to do harmonogramu wielkiego dnia Tworzenie zdjęć Flatlay nie musi zajmować wiele czasu, ale wymaga wcześniejszego planowania. Fotograf musi mieć wystarczająco czasu na kompozycję i wykonanie zdjęć, zanim wszystkie akcesoria zostaną wykorzystane w przygotowaniach. Zalecamy, aby zarezerwować około 15 minut na harmonogramie fotografa, najlepiej na samym początku przygotowań panny młodej, zanim założy ona biżuterię i pozostanie z różnymi dodatkami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

co-to-jest-flat-lay-i-jak-to-wykorzysta-na-lubie-lubny-impresariat