fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Zaręczyny – jak się skutecznie oświadczyć

Święta, Sylwester, karnawał, walentynki – idealny okres na oświadczyny. Rodzinna atmosfera, ciepło rozpalonego kominka, wyjątkowe imprezy i symbolika przejścia ze starego w nowe czy zakochania pod patronatem świętego sprzyjają zadaniu tego ważnego pytania. Jak się oświadczyć, by oczarować i co zrobić, by nie zostać odrzuconym?

Zaręczyny to jeden z najważniejszych etapów w związku. Jest na tyle ważny, że może nawet przeważyć o przyszłym wspólnym życiu. Jeśli oświadczyny nie zostaną zorganizowane w sposób choćby w najmniejszym stopniu oczekiwany przez kobietę, może ona zdecydować nawet o zerwaniu związku. No cóż, my baby czasem już tak mamy…

pierścionek zaręczynowy - konsultant ślubny śląsk

Obserwacja przede wszystkim

Prawda jest taka, że zdecydowana większość kobiet już na etapie pierwszej randki wyobraża sobie całe przyszłe życie z danym mężczyzną. Więc jeśli związek jest udany i dobrze rokuje, już nawet po niedługim czasie wiele z pań zaczyna oczekiwać od mężczyzny deklaracji na całe życie. Nietrudno przegapić takie symptomy – ochy i achy na widok ślubnych sukienek, niby ukradkowe zerkanie w stronę witryn sklepów jubilerskich, wymowne spojrzenia lub komentarze w czasie filmowych ślubnych scen, wyczekiwanie nie wiadomo czego w czasie wspólnych wyjazdów we dwoje i fochy jeśli nic się nie wydarzy.

Zanim zapytasz

Decyzja o ślubie to bardzo poważna decyzja i o jej podjęciu nie może decydować przypływ chwili. Przed zadaniem pytania o zostanie mężem czy żoną należy zadać sobie kilka bardzo ważnych pytań, by uniknąć w przyszłości katastrofy i oszczędzić cierpień sobie i bliskim. W temacie owych pytań odsyłamy do lektury bardzo mądrego artykułu, zamieszczonego tu: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1655650,1,13-pytan-ktore-nalezy-sobie-zadac-zanim-zdecydujemy-sie-na-slub. Jeśli zaś mamy pewność, że jest to osoba, z którą zdecydowanie chcemy się zestarzeć i spoglądać na wspólne prawnuki, dobrze opracować plan.

Obmyśl strategię na wyjątkowe zaręczyny

Nie od dziś wiadomo, że każda kobieta chce być zaskoczona oświadczynami. Pierwszym etapem planowania powinno być zaplanowanie momentu zaskoczenia. Zaproszenie do restauracji na kolację przy świecach w sytuacji, w której nie macie w zwyczaju wychodzić do restauracji od razu zdradzi Wasze zamiary. Nie chcemy tu napisać, że to zły pomysł, bo jest uroczy i podniosły. Zwracamy tylko uwagę na oczywistość nieoczywistych zachowań. Ale zorganizowania kolacji w miejscu, w którym nikt nie spodziewałby się nakrytego stolika (np. podczas zwykłego spaceru po lesie) niesie za sobą element magii godnej tej właśnie chwili. Dlatego tak ważne jest to, jak dobrze znasz swoją dziewczynę. Jak dobrze znasz jej nawyki, marzenia i jej własną kreatywność. Jeśli zaczyna już jojczeć, że się jej nie oświadczasz, poczekaj aż uzna, że pewnie wcale nie chcesz się z nią ożenić i odpuści. Wtedy możesz śmiało zadziałać.

zaręczyny - konsultant ślubny śląsk

…dobrą strategię

Jeśli myślicie, że oświadczyny na środku ulicy, parku lub innej przestrzeni publicznej wśród tłumu bijących gapiów są takie filmowo romantyczne, to jesteście w błędzie. Jest to najbardziej krępująca sytuacja, jaką można by sobie wyobrazić. Dla Was zapewne też. Uczucie presji otoczenia, które jeszcze bardziej niż wy oczekuje oczywistego słowa „tak” i teatralnego rzucenia się na szyję, jest podobne do uczucia zapadania się pod ziemię. Podobnie jest z oświadczynami w towarzystwie rodziny czy znajomych. W oświadczynach nie chodzi o to, by zgodzić się na zostanie żoną tylko po to, by jak najszybciej mieć to już za sobą.

Nigdy, przenigdy nie oświadczaj się dziewczynie na imprezie. Chyba, że abstynenckiej. Nawet niewielki promil alkoholu może spowodować, że podejmie ona decyzję, której nie chce. Bardzo trudno wycofać się z powiedzianego „tak”. Zdecydowanie lepiej decyzję odłożyć na później, a da się to zrobić wyłącznie z trzeźwym umysłem. Oświadczyny dziewczynie z lękiem wysokości w czasie lotu balonem lub na skraju przełęczy też nie dają gwarancji, że jej odpowiedź nie będzie podyktowana wyłącznie chęcią przeżycia.

Istnieje także ryzyko, choć niewielkie, że to ty zostaniesz zaskoczony oświadczynami przez swoją dziewczynę. Jeśli tak, bardzo czekamy na kontakt, chętnie wysłuchamy/przeczytamy twoją historię.

oświadczyny  - konsultant ślubny śląsk

I żyli długo i szczęśliwie

A kiedy już oświadczyny zakończą się sukcesem czeka Was ciężka i żmudna acz piękna droga organizacji ślubu i wesela, w której oczywiście pomożemy Wam osobiście lub poprzez porady w następnych wpisach na naszym blogu.

Jeden komentarz do “Zaręczyny – jak się skutecznie oświadczyć

  • oj ten wpis powinien na pewno przeczytać każdy mężczyzna, ktory myśli o oświadczeniu się swojej ukochanej. Nie chciałabym, żeby mi się oświadczył poprzez pierścionek w burgerze ;p

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zarczyny-jak-si-skutecznie-owiadczy-lubny-impresariat