fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Tradycje weselne, jakich nie znacie

Tradycje weselne i zwyczaje ślubne nie ograniczają się do pierwszego tańca, czy rzucania bukietem. To zapewne wiecie. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się jakie zwyczaje ślubne panują w bardzo odległych kulturach? Uwierzcie, istnieje wiele sposobów, aby powiedzieć „tak”.

Od Panny Młodej rzucającej bukiet ślubny po noszenie czegoś starego, pożyczonego i niebieskiego. Amerykańskie zwyczaje ślubne są wciąż tak popularne, że wiele narzeczonych chętnie bierze w nich udział. Nie mniej jednak Amerykanie nie mają monopolu na tego rodzaju rytuały, inne kraje też mają swoje ukochane tradycje weselne. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych przykładów. Miłej lektury.

1. Ślub z drzewem

W Indiach panuje tradycja według, której Panna Młoda zanim poślubi przyszłego męża musi poślubić drzewo. Brzmi dziwnie, prawda? Jednak mieszkańcy Indii wierzą, że małżonek umrze przedwcześnie, jeśli Panna Młoda tego nie uczyni. Po ceremonii drzewo zostaje ścięte, a tym samym przekleństwo przestaje istnieć. Młodzi mogą się poślubić.

tradycje weselne - konsultant ślubny śląsk
2. Waga w górę

Która Panna Młoda chciałaby świadomie przytyć przed swoim ślubem? Oczywiście są odstępstwa, najczęściej z powodów zdrowotnych, ale Panny Młode w Mauretanii maja obowiązek przytyć przed swoim Wielkim Dniem. Im bardziej Panna Młoda przytyje, tym przyszły mąż będzie uważany za bardziej majętnego. Bo dowodem bogactwa jest dobrze odżywiona małżonka 😉

3. Ząb wieloryba w cenie

Tak, tak dobrze przeczytaliście 😉 Na Fidżi przyszły małżonek musi wykazać się nie lada zadaniem, bowiem musi przynieść przyszłemu teściowi ząb wieloryba. Być może ma tym samym udowodnić swoją odwagę i zaradność. Jak myślicie?

zwyczaje weselne  - konsultant ślubny śląsk
4. Płacz, maleńka, płacz

Panny Młode wywodzące się z mniejszości – Tujia, zamieszkującej Chiny, są zobowiązane do poświęcenia godziny dzienne na miesiąc przed weselem na… płakanie. Matka Panny Młodej również zaczyna płakać na trzy tygodnie przed weselem. Babcia Panny Młodej dołącza do nich na dwa tygodnie. Natomiast w dniu ślubu już wszystkie kobiety muszą szlochać. Tradycja ta ma zapewnić szczęście Młodej Parze. Uroczo 🙂

5. Plucie na szczęście

Wśród Masajów zamieszkujących Kenię panuje zwyczaj, polegający na opluwaniu Panny Młodej przez jej ojca. Spluwa on na jej twarz oraz piersi. Celem tego jakże przyjemnego zachowania jest zapewnienie pomyślności Młodej Parzy na nowej drodze ich życia.

tradycje weselne - konsultant ślubny śląsk

6. Tańcz i płać

Na Kubie panuje zwyczaj ślubny, który polega na tym, ze każda osoba tańcząca z Panną Młodą musi przypiąć do jej sukni pieniądze, aby pomóc Parze Młodej w sfinansowaniu ślubu oraz ich miesiąca miodowego.

7. Rybą po butach

Koreański Pan Młody po swoim weselu dostaje klapsy rybą po swoich stopach 😉 Nie uwierzcie co ma na celu ten jakże dziwny zwyczaj 😛 Bicie rybą stóp Pana Młodego ma przygotować go na pierwszą noc spędzaną wspólnie z poślubioną.

8. Gołębie miłości

Filipińska Para Młoda musi w dniu swojego ślubu wypuścić parę gołębi jako symbol harmonijnego szczęścia, które ich czeka po ślubie. Oto jak tradycje weselne z jednego kraju można zmienić na atrakcję śłubną w innym 🙂

konsultanci ślubni, wedding planner
9. Wstęp wzbroniony śmianiu się

W Kongo Para Młoda ma zakaz uśmiechania się przez całą ceremonię. Jeśli nie zastosowałaby się do niego oznaczałoby, że nie myślała poważnie o małżeństwie.

10. Drzewko szczęścia

Bermudzcy Nowożeńcy w bardzo ciekawy sposób ozdabiają swój weselny tort. Charakterystyczną ozdobą jest żywe, maleńkie drzewko, które po uroczystości jest zasadzane w ich wspólnym domu. Drzewo symbolizuje umacnianie związku Młodej Pary.

Nasi Drodzy, przedstawiłyśmy tylko kilka z wielu rytuałów ślubnych panujących na świecie, aby przedstawić Wam jak różnią się od tych, które powszechnie znamy 😉 Co łączy tak odmienne zwyczaje ślubne? Wiara w pomyślność, którą mają zapewnić Młodej Parze. W końcu dlaczego by nie pomóc szczęściu? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tradycje-weselne-jakich-nie-znacie-lubny-impresariat