fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

ślub i wesele w upalny dzień

Piękna pogoda, wakacyjny nastrój i niezliczone możliwości przeżycia niezapomnianej podróży poślubnej sprawiają, że letni termin to król jeśli chodzi o datę na ślub i wesele. Zdawałoby się, że – poza ulewnym deszczem – nic nie może zakłócić starannie zaplanowanej uroczystości.

Tymczasem dobre samopoczucie Młodej Pary i zaproszonych gości może popsuć nieznośny upał. W taką pogodę, gdy prawie nie ma czym oddychać nie trudno np. o omdlenia, zwłaszcza, że ślub to emocjonujące przeżycie. Zaproszone panie narzekają, że nie wiadomo w co się ubrać na uroczystość, jeszcze gorzej mają panowie w obowiązkowych garniturach. Sen z oczu przyszłej Panny Młodej spędzają również ewentualne kłopoty z makijażem, który w upalny dzień ma tendencję do rozpływania się w zastraszającym tempie. Szczególnie latem sprawdza się więc stare porzekadło: „Przezorny zawsze ubezpieczony”. Zobaczcie więc, co można zrobić, by nic nie zmąciło Waszego szczęścia tego wyjątkowego dnia 🙂

Klimatyzacja w pomieszczeniach

            Klimatyzacja w lokalu, w którym odbywać będzie się Wasze wesele, w okresie letnim jest koniecznością. Uroczystości weselne często wiążą się z obecnością dużej grupy osób. Warto zadbać o to już w momencie wyboru lokalu. Jeśli jednak sala weselna w restauracji nie jest odpowiednio wentylowana (co zdarza się bardzo rzadko), trzeba pomyśleć np. o przenośnych wentylatorach. Wybierając miejsce weselne zwróćcie uwagę również na takie drobiazgi jak możliwość korzystania z tarasu restauracyjnego. Wesela coraz częściej odbywają się jednak na zewnątrz, przy czym koniecznością jest zapewnienie zadaszenia, by móc schronić się przed słońcem – w cieniu upał nie doskwiera tak bardzo. Podczas upału szczególną troską należy otoczyć osoby starsze i dzieci. Miłym upominkiem dla weselnych gości, a zarazem pamiątką z Waszego wesela, będą np. papierowe personalizowane wachlarze.

Serwowanie zimnych napoi

            Oczywiście koniecznością jest zapewnienie zimnych napojów. O tym nie trzeba nikomu przypominać. Również Para Młoda powinna o tym pamiętać – ważne jest nie tylko uniknięcie dyskomfortu związanego z odczuwaniem pragnienia, ale również uniknięcie przykrych skutków odwodnienia. Może warto uzgodnić z lokalem większą ilość napojów, jeśli są limitowane? Ważne są nawet takie drobiazgi, jak serwowanie napojów podczas transportowania gości do sali weselnej. Mała butelka wody wręczona przy wejściu do autokaru na pewno pozwoli gościom dojechać komfortowo na miejsce wesela.

Przewiewny strój

            Upał doskwiera weselnikom szczególnie intensywnie z powodu odświętnych strojów. Trudno wymagać od gości, by pojawili się w sandałach i zrezygnowali z eleganckich sukienek czy garniturów. Przyszła Panna Młoda wybierając suknię ślubną kieruje się raczej względami estetycznymi, a nie praktycznymi. Czasem jest to błąd, ponieważ nie ma nic gorszego niż czuć się źle przez cały okres trwania uroczystości. Bardzo trudno jednak znaleźć równowagę pomiędzy dobrym smakiem i dążeniem do komfortu w upalny dzień. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by suknia ślubna na lato uszyta była z możliwie najbardziej naturalnych materiałów, które przepuszczają powietrze. Elegancka kreacja nie powinna odsłaniać zbyt wiele, ale mocno zabudowana suknia, gorsety i dodatkowe okrycia – mimo że piękne w innych okolicznościach, podczas letniego ślubu po prostu się nie sprawdzają. A może krótka suknia ślubna? Jest równie elegancka, a do tego na pewno będzie zapamiętana 😉 Niektórzy decydują się na zmianę stroju w trakcie trwania przyjęcia – warto zastanowić się również nad takim rozwiązaniem.

Świeżość przede wszystkim

            O dbałości o higienę, zwłaszcza w upalny dzień, nie będziemy oczywiście nikomu przypominać. Poza oczywistymi zabiegami higienicznymi i kosmetycznymi, warto pamiętać o takich drobiazgach jak mgiełka do ciała czy nawilżane chusteczki jednorazowe. Panie bardzo niepokoją się o makijaż, który przysparza wielu kłopotów w takich okolicznościach. Warto postawić na kosmetyki lekkie i naturalne, najważniejszy jest bowiem świeży, promienny wygląd. Koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu kosmetyków, by w razie czego makijaż móc uzupełnić lub poprawić. Te zazwyczaj ma w torebce Wasza konsultantka ślubna. Wasza makijażystka z kolei powinna zadbać o dobry utrwalacz, byście jednak przez całą imprezę nie usiały tego robić.

            Upalny dzień raczej rozleniwia i męczy niż zapewnia dobre samopoczucie. Ten fakt nie powinien jednak popsuć starannie zorganizowanej uroczystości. Tak jak koniecznością jest zraszanie kwiatowych dekoracji, tak musimy dbać o komfort wszystkich uczestników wesela.

planowanie wesela kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

lub-i-wesele-w-upalny-dzie-lubny-impresariat