fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Save the Date – Przygotowania do ślubu czas zacząć!

Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że ślub to jedno z największych i najradośniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Oznacza duże zmiany, jest również dowodem miłości zrodzonej pomiędzy kobietą a mężczyzną. Kiedy miną pierwsze uniesienia związane z zaręczynami, powiadamianiem najbliższych i przyjęciem zaręczynowym, przychodzi czas na poczynienie pierwszych planów i przygotowań zarówno do samej ceremonii zaślubin, jak i do przyjęcia weselnego.

Ślub to przecież niemałe przedsięwzięcie logistyczne! 🙂 Przyszłej Młodej Parze bardzo zależy na tym, by uroczystość przebiegała bez zakłóceń, a jej piękna oprawa budowała niepowtarzalny, magiczny nastrój, który również przez gości zostanie zapamiętany na długo. Jeśli i Wy dopiero zabieracie się za przedślubne przygotowania, z pewnością trapią Was liczne wątpliwości i pytania. Mam nadzieję, że moje porady i wskazówki będą stanowiły dla Was cenną pomoc w tym jednym z najszczęśliwszych okresów Waszego życia 🙂

Przygotowania do ślubu można w pewien sposób porównać do okresu przed Świętami Bożego Narodzenia, jest to bowiem czas radosnego oczekiwania i dziecięcej niemal ekscytacji – same w sobie stanowią wspaniałą zabawę i powinny być wielką radością! Najczęściej w przedślubnym planowaniu prym wiodą kobiety. Dzieje się tak z dwóch powodów. Nie od dziś wiadomo, że wszystko, czego dotknie kobieca ręka, jest dopracowane w najmniejszym nawet detalu. Drugim powodem jest fakt, że zwyczajowo za organizację uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego odpowiada rodzina przyszłej Panny Młodej. Dzisiaj często odchodzi się już od tej pięknej tradycji, jednak plany poczynione wspólnie przez narzeczonych również mogą być wyjątkowym doświadczeniem. Od czego jednak zacząć?

Początkiem ślubnych przygotowań często bywa wręczanie i rozsyłanie zawiadomień o ślubie. Coraz częściej spotykaną formą jest prośba o rezerwację daty Waszego ślubu zwana „Save the date”. Ponieważ z pewnością zależy Wam, by wszyscy goście zjawili się w wyznaczonym terminie, powinno wysyłać się je tak szybko, jak tylko znana Wam będzie data Waszego ślubu. W ten sposób pozwolicie Waszym gościom zaplanować np. letni urlop, który w przeciwnym razie mógłby pokrzyżować plany przyjazdu na Wasze wesele. Wcześniej warto usiąść z przyszłym małżonkiem i sporządzić listę gości, uwzględniając osoby towarzyszące i oczywiście dzieci. Lista gości pozwoli nie tylko uniknąć chaotycznego wręczania Save the Date, ale również pomoże Wam odpowiedzieć na pytanie: czy ślub i wesele odbędzie się w kameralnym gronie, czy może będzie huczną uroczystością? To bardzo ważna kwestia, która zaważy na charakterze tego wyjątkowego dnia.

save the date - organizacja wesela kraków

Moment wręczania STD to ostatni dzwonek przed rozpoczęciem skoordynowanych działań i przygotowań do ślubu 😉 Obecnie coraz popularniejsze staje się zatrudnianie specjalistów, którzy zorganizują Wasz wymarzony ślub i wesele. Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych konsultanci ślubni cieszą się uznaniem od długiego już czasu – warto więc rozważyć możliwość zlecenia organizacji uroczystości ślubnych osobom, które tę tematykę znają jak własną kieszeń.

Przygotowania przedślubne angażują nieraz wszystkie nasze zasoby energii, jednak może to być czas radosnego oczekiwania na najpiękniejszy dzień w życiu. Najważniejszą rzeczą w jaką musicie się w tym czasie uzbroić jest… uśmiech 🙂 Wiele niepotrzebnych nerwów uda się w ten sposób uniknąć. Jeśli podejdziecie z humorem do organizowania ślubu i wesela, żadne trudności nie będą Wam straszne – nawet dylemat z zaproszeniem bardzo wścibskiej cioci stanie się jedną z zabawnych sytuacji, które po latach będziecie wspinali z rozrzewnieniem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

save-the-date-przygotowania-do-lubu-czas-zacz-lubny-impresariat