fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Prezenty – no waste, pomysły i logistyka

Jeśli chcemy ocalić naszą planetę ideologia „no waste” powinna nam przyświecać w każdej dziedzinie życia, także w czasie organizacji wesela.

Czy pomyśleliście kiedyś ile rzeczy się marnuje przy okazji wesela? I nie chodzi tu tylko o jedzenie, bo to temat rzeka. Takimi rzeczami są też nietrafione prezenty. Bo nie każdy z gości przychodzi z kopertą, wypełnioną gotówką. Wciąż popularne są prezenty rzeczowe. Szczególnie wśród gości zaproszonych tylko na sam ślub. By uniknąć otrzymania nietrafionych prezentów, warto pomyśleć o zrobieniu listy tych wymarzonych. Lista prezentów nie jest niczym niewygodnym lub bezczelnym, ale wręcz wskazanym. Jeśli para młoda ma przypuszczenia, że część gości będzie chciała wręczyć podarki zamiast gotówki, powinna zadbać o zrobienie listy. Lub przynajmniej poinformować zaufaną osobę o tym, czego potrzebuje i co jej się przyda. Historia zna miliony nietrafionych prezentów od obrazów „w stylu rokokoko” po sztućce do owoców morza, co niewątpliwie jest prezentem drogim i wyjątkowym, ale jeśli para młoda brzydzi się ślimaków i ostryg, to raczej mało przydatnym.

Prezenty małe i duże

Z tematem prezentów wiąże się tez logistyka. Trzeba pamiętać o tym, że para młoda musi je gdzieś w trakcie wesela przechować, a później przewieźć do domu. Jeśli wręczanie następuje w miejscu wesela, nie jest to aż takie problematyczne. Ale jeśli życzenia odbywają się tuż po ceremonii (a gro osób może być przecież zaproszonych na sam ślub), trzeba liczyć się z możliwością pojawienia się wielkich gabarytów (np. serwisu obiadowego albo sprzętów rtv) pod urzędem lub kościołem i przewidzieć pojemnik, pudło, worek lub kontener 😉 Szczególnie kiedy wiemy, że zamiast kwiatów ma pojawić się wino lub książki (to jeszcze potrzeba kilku panów do dźwigania). Nie zawsze istnieje możliwość wręczenia młodym prezentów innego dnia. Można też poprosić gości, by zamiast kupować kwiaty wsparli jakąś organizacje charytatywną. O jednej z nich pisałyśmy tu

gift table stolik na prezenty

W niektórych krajach na sali weselnej tradycyjnie stawia się specjalny stolik na prezenty, na którym goście zostawiają, co przynieśli. Wypada, by para młoda w trakcie wesela chociaż je przejrzała, a powinna każdemu z gości podziękować. Dobrze byłoby też, by stół stał na widoku, chroniąc prezenty przed jakimiś „lepkimi rękoma” lub by po oficjalnych oględzinach można było prezenty bezpiecznie schować.

Idąc na ślub jako gość dbajmy o to, by wręczać prezenty trafione, które nie zostaną później wyrzucone, ale będą służyć przez lata. Planując wesele weźmy pod uwagę, że może być ich większa ilość.

ps. Odnośnie prezentów – zbliżają się Święta, a my ponawiamy zeszłoroczną ofertę światecznych voucherów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prezenty-no-waste-pomysy-i-logistyka-lubny-impresariat