fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Pomysły na podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców są nieodłącznym elementem polskich wesel. Tradycja ta jest w zasadzie nowa, bo kultywowana od zaledwie kilkunastu lat. To okazja do złożenia podziękowań rodzicom za wszelkie dobra, które młoda para otrzymała od nich w swoim życiu. Wszak gdyby nie oni sami i ich opieka oraz kierunki, jakie podpowiadali dzieciom w trakcie wychowania, młodzi małżonkowie nie mieliby szans spotkać się, pokochać i stanąć na ślubnym kobiercu.

Forma podziękowania dla rodziców w trakcie wesela nieustannie ewoluuje. Początkowo sprowadzała się wyłącznie do wygłoszenia przez młodą parę płonnego przemówienia, podczas którego wszyscy obowiązkowo płakali, wręczenia kwiatów i odtańczenia wspólnego tańca w rytm jedynej dostępnej na polskim rynku muzycznym piosenki o rodzicach w wersji razem (bo o mamach i tatach z osobna można ich znaleźć mnóstwo), czyli ulubionej przez wszystkie młode pary „cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej. Na szczęście te czasy minęły i zamiast katować rodziców i gości wciąż tym samym szlagierem, młodzi prześcigają się w pomysłach na formę podziękowań dla rodziców.

Jeśli ktoś nie wie, o czym mowa 😉

Zdecydowanie popularnym i adekwatnym do sytuacji rozwiązaniem jest wręczenie rodzicom prezentu, który ma związek z młodą parą i okresem dorastania w rodzinnym domu. Często takim upominkiem są zestawy, kolaże, obrazy i inne formy (często wykonywane własnoręcznie), stworzone ze zdjęć z dzieciństwa i pierwszych wspólnych zdjęć młodych. To także wszelkiego rodzaju statuetki, puchary i nagrody wręczane, by uhonorować „idealnych” rodziców. Bardziej dyskretnie wręczane przed ceremonią, bardziej oficjalnie w czasie przyjęcia lub nawet z wielką pompą, zaaranżowaną na galę wręczenia Oskarów z nominacjami wyświetlanymi z projektora włącznie.

podziękowania dla rodziców - konsultant ślubny kraków

Swoich zwolenników ma także idea wręczania rodzicom wartościowych i praktycznych upominków. Ciągłym powodzeniem cieszą się vouchery, które rodzice mogą dowolnie wykorzystać w odpowiednim dla siebie czasie, jak vouchery do SPA, biur podróży czy zakupowe. Inni wolą niespodzianki z pompą i zamawiają dedykowane dla rodziców atrakcje weselne – pokazy sztucznych ogni, pokazy talentów lub inne robiące wrażenie elementy artystyczne. Ot, małe odwrócenie ról w zamawianiu atrakcji-niespodzianek.

podziękowania dla rodziców - konsultant ślubny kraków

źródło: www.flowerland.pl

W ostatnich kilku sezonach sukcesy odnoszą podziękowania dla rodziców w formie teledysku, który młodzi nagrywają przed ślubem i emitują rodzicom w czasie wesela. Zazwyczaj mają formę krótkich ujęć, szybko zmontowanych klatek bez wypowiedzi, ale z podziękowaniami pisanymi przez młodych na kartkach, piasku, betonie. Czasem przybierają formę parodii jakiegoś teledysku. Na pewno mają tę zaletę, że zostaną z rodzicami na dłużej.

źródło: imagecentrum

Podziękowania dla rodziców na weselu zawsze są sprawą bardzo indywidualną. Pamiętajmy o tym, że nie są obowiązkiem. Szczególnie w sytuacjach, w których występują okoliczności mogące komuś sprawić przykrość lub zepsuć imprezę. Wtedy zdecydowanie należy ten punkt programu pominąć.

4 komentarze do “Pomysły na podziękowania dla rodziców

 • Cudowne pomysły <3 Zostaję tu na dłużej, bo szykuję się do ślubu, a bardzo spodobały mi się treści tutaj 🙂 Na pewno wiele się dowiem. :*

  Odpowiedz
  • Bardzo się cieszymy. Zachęcamy do subskrybcji bloga, wtedy na pewno żaden wpis Cię nie ominie 🙂

   Odpowiedz
 • Myślę, że warto podziękować rodzicom. My na naszym weselu dziękowaliśmy. Są jednak takie wesela, które młodzi określają jako ,,nowoczesne”, gdzie podziękowań nie ma, mimo, że rodzice są na sali. Przykre to bywa.

  Odpowiedz
 • Zdecydowanie przemawia do mnie koncepcja teledysku dla rodziców. To piękna pamiątka na zawsze 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pomysy-na-podzikowania-dla-rodzicw-lubny-impresariat