fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Weselny plan B, C a nawet… Z

Ten wpis nie jest po to, by kogoś nastraszyć (choć pokrywa się z terminem Halloween), ale po to, by uświadomić wam jak ważne jest myślenie o alternatywnych rozwiązaniach.

Kiedyś, tydzień przed organizowanym przez nas weselem, w piwnicach restauracji, w której miało się odbyć, wybuchł pożar. Na szczęście nikomu nic się nie stało, sale restauracyjne przeżyły bez szwanku, ale trwające akcje strażaków, inspektorów i wszystkich koniecznych służb i instytucji przez kilka dni trzymały nas w wielkiej niepewności, czy wesele będzie mogło odbyć się w planowanym miejscu.

Ta niespodziewana i jakże rzadko spotykana sytuacja doskonale obrazuje, że na każdą sytuację trzeba zawsze obmyślać plan „B”. Na tym polega jeden z sekretów dobrego planowania. Oczywiście nie nastawiamy się na aż tak duże zmiany, jak zmiana lokalu w ostatniej chwili (choć i to, niestety może się zdarzyć), ale w czasie dnia ślubu lub tuż przed nim może wydarzyć się moc innych niespodziewanych sytuacji. Na szczęście wiele z nich da się przewidzieć (jak niewystarczającą ilość alkoholu czy brzydką pogodę), ale mogą wystąpić też takie, których nikt by się nie spodziewał. By nie panikować na kilka dni przed lub w sam dzień ślubu, każdy punkt dobrze jest przemyśleć również pod kątem alternatyw. Po to, by „w razie >w<” od razu wyciągnąć Asa z rękawa i mieć spokój.

organizacja wesel kraków

 

Planowanie wesela powinna być czasem radości i spokoju. Tym bardziej powinno się mieć weselny plan B „na wypadek” przykrych niespodzianek.Nie chodzi o to, by okres planowania ślubu zamienić w czas stresu i paniki. Ale im wcześniej zaczniesz obmyślać weselny plan B lub nawet C, tym spokojniej przejdziesz etap każdej organizacji, jakiej się kiedykolwiek podejmiesz.

Ważne, by na każdym etapie organizacji mieć wsparcie w bliskiej osobie. Idealnie, jeśli do tego jest opanowana i potrafi szybko reagować. Oczywiście nie możemy pominąć faktu, że najlepiej te wszystkie problemy, stresy i obawy zrzucić na barki konsultanta ślubnego, który jest specjalistą od planów B. A im bardziej doświadczony, tym lepiej radzi sobie w sytuacjach, w których rzeczywiście coś niespodziewanego staje na przeszkodzie realizacji założonego planu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

weselny-plan-b-c-a-nawet-z-lubny-impresariat