fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Piosenka na pierwszy taniec – jak wybrać tę właściwą

Czy wyobrażacie sobie wesele na którym Młoda Para nie zatańczyła pierwszego tańca?

Podejrzewam, że dla większości z Was pierwszy taniec nowożeńców jest charakterystycznym, a wręcz nieodłącznym elementem. Pierwszy taniec weselny jest znakiem dla zaproszonych gości do rozpoczęcia wspólnej zabawy. Jego symbolika wywodzi się z rozpoczynania bali uroczystym tańcem, tak jak miało to miejsce w drugiej połowie XVI wieku. Bale wówczas otwierano polonezem lub chodzonym, wywodzącym się z tradycji ludowej, bądź walcem wiedeńskim – tańcem bardziej powszechnym w Europie. Dodatkowo pierwszy taniec jest symbolicznym zawarciem związku między poślubionymi. Na przestrzeni wieków zaszły ogromne zmiany, ale tradycja Pierwszego Tańca pozostała.

pierwszy taniec planowanie wesela - organizacja wesel kraków

Pierwszy taniec – trudny wybór

Dlatego Pierwszy Taniec ma w sobie ogromną moc. Nie można traktować go jak zwykłej piosenki, którą należy odtańczyć, ponieważ tak nakazuje tradycja. Pierwszy Taniec powinien odzwierciedlać uczucie, które Was połączyło.
Każda Para jest inna, ma różny gust oraz własne koncepcje na przeżycie tego jednego z najważniejszych dni. Dla niektórych z Was wybór tego najbardziej odpowiedniego utworu jest bardzo prostą i szybką decyzją. Jest to zazwyczaj utwór, z którym macie miłe wspomnienia. Być może jest to piosenka przy której się poznaliście? Dla innych decyzja o wyborze utworu nie jest już tak oczywista. Niekiedy powodem są odmienne gusta muzyczne lub nie możecie wybrać pomiędzy wieloma propozycjami. Niezależnie od tego, czy wybierzecie utwór romantyczny, czy szalony, wybór tego najbardziej odpowiedniego jest niezbędny. Poniżej znajduje się kilka wskazówek jak tego dokonać.

1. Zaangażuj swojego partnera/partnerkę

Jakkolwiek nie podzieliliście się przygotowaniami do Waszego Wielkiego Dnia, wyboru utworu na Pierwszy Taniec powinniście dokonać wspólnie. Obydwoje powinniście bardzo lubić wybraną piosenkę i być szczęśliwi przy niej tańcząc. Znajdźcie w napiętym grafiku trochę czasu na przesłuchanie Waszych ulubionych piosenek, zróbcie krótką listę i wybierzcie najbardziej odpowiednią dla Was obojga.

Najpopularniejsze zagraniczne utwory wybierane na pierwszy taniec

2. Podążaj za tradycją lub przełam rutynę

Klasyczne utwory, które są wybierane bardzo często jako podkład na Pierwszy Taniec mogą wydać się sztampowe, dla niektórych nudne. Pamiętajcie jednak, że mają kilka zalet. Jedną z nich jest fakt, iż jeśli kochacie dany utwór przez ostatnie pięć lat, najprawdopodobniej przez kolejne pięć i kolejne, kolejne 😉 będziecie nadal go kochać.
Jeśli natomiast obydwoje zdecydujecie, że chcecie wybrać bardzo współczesny utwór, nie ma powodu dlaczego mielibyście tego nie zrobić. To jest Wasz Dzień. To Wy decydujecie. Pamiętajcie tylko, ż ta konkretna piosenka na zawsze będzie Wam przypominać dzień,
w którym powiedzieliście sobie „Yes, I do”.

3. Spraw, aby było to coś osobistego

Wiele Młodych Par uważa, iż Pierwszy Taniec musi być ultra-romantyczny
i emocjonalny. Jako uwieńczenie momentu zaślubin i rozpoczęcie wspólnej drogi jako mąż
i żona. Niektóre Młode Pary przełamują ogólnie przyjęte zasady i wybierają utwór odwołujący się do ich związku, ale nie wywołujący lawiny łez. Może być to piosenka kojarząca się ze wspólnymi wakacjami, bądź innymi przyjemnymi momentami Waszego życia. Podążając tym tropem, możecie cenić chwilę wypełnioną wyjątkowymi wspomnieniami bez ryzyka utraty makijażu Panny Młodej 😉

pierwszy taniec organizacja wesela - organizacja wesel kraków

4. Mierz siły na zamiary

Jeśli macie pełne zaufanie do Pierwszego Tańca oraz do wybranej piosenki możecie powalczyć z rutyną. Możecie zaangażować swoich Gości, aby się do Was przyłączyli. Piosenka jednak musi mieć dobry rytm dla wszystkich. Jeśli natomiast jesteście po tej drugiej stronie, czyli obawiacie się o swój Pierwszy Taniec, ale chcecie podtrzymać tradycję, wybierzcie wolniejszy utwór, który nie będzie wymagał skomplikowanego układu, w końcu to nie występ w Tańcu z Gwiazdami, nikt nie będzie Was oceniał, wszyscy skupią się na Waszym szczęściu, a drobne potknięcia, jeśli miałyby miejsce, nie będą przez nikogo zauważone.

5. Wyslij swoją kopię wybranej piosenki do DJ-a

Bylibyście zaskoczeni, jak wieloma wersjami jednej piosenki dysponują DJ-e. Upewnij się, że wysyłasz do DJ-a konkretną wersję, którą chcesz aby puścił na Pierwszy Taniec w celu uniknięcia przykrego rozczarowania.

Najpopularniejsze polskie utwory wybierane na pierwszy taniec

3 komentarze do “Piosenka na pierwszy taniec – jak wybrać tę właściwą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piosenka-na-pierwszy-taniec-jak-wybra-t-waciw-lubny-impresariat