fbpx
Ślubny Impresariat
Blog

Diabeł tkwi w szczegółach

Aby przyjęcie weselne miało niezapomniany, wyjątkowy charakter, warto pamiętać o kilku drobiazgach, które składają się na wspaniałą, uroczystą atmosferę tego najważniejszego dnia w życiu. Dzisiaj przygotowaliśmy więc dla Was kilka ciekawych pomysłów na urozmaicenie przyjęcia weselnego.


Słodki upominek dla gościpodarunek dla gosci - wedding planner kraków

Jednym z najnowszych trendów weselnych jest przygotowywanie drobnych upominków dla gości. Ustawia się je przy każdym nakryciu w eleganckich pudełeczkach. Mogą one przypominać tradycyjne pudełeczka prezentowe, ale na rynku dostępne są również ich odpowiedniki w kształcie kawałków tortu weselnego czy nawet malutkie baryłki z miodem. Zastanawiacie się co można podarować gościom? Otóż mogą to być migdały w srebrnym lub złotym lukrze, ciasteczka w kształcie Młodej Pary i wszelkiego rodzaju słodkości, które w jakiś sposób będą nawiązywały do stylistyki ślubnej. Czasem zamiast słodkości podarowuje się figurki gołębi, eleganckie świeczki zapachowe, ręcznie robione mydełka lub inne drobiazgi.

Typowo polskim akcentem jest żegnanie gości ciastem. To bardzo sympatyczny gest, a jednocześnie jeden z pierwszych wspólnie pełnionych obowiązków Nowożeńców. W wielu domach zwyczaj ten jest świetnie znany, a następnego dnia we własnym domu i przy filiżance kawy goście chętnie wracają myślami do wesela.

Eleganckie winietki
Trudno sobie wyobrazić eleganckie i modne przyjęcie weselne bez dekoracyjnych winietek. Pod tą nazwą nie kryje się nic innego jak wizytówki z imionami zaproszonych gości, ustawione przy każdym nakryciu. Dawniej zwyczaj ten praktykowany był w arystokratycznych domach. Dzisiaj coraz częściej powraca się do winietek. Z jednej strony jest to idealne rozwiązanie organizacyjne – łatwiej zapanować nad zamieszaniem z usadzaniem gości. Wcześniej należy starannie przemyśleć tą kwestię by uniknąć wpadek usadzając przy jednym stole nielubiące się osoby. Z drugiej strony winietki są niebanalnym akcentem dekoracyjnym. Modne ostatnimi czasy są wszelkiego rodzaju wyroby hand-made – to prawdziwe, małe arcydzieła dekoracyjne.
winietka - wedding planner kraków
Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych mowy weselne znane są już od dawna, w Polsce jednak zwyczaj ten na szeroką skalę rozpowszechnił się stosunkowo niedawno. Najczęściej mowę weselną wygłasza męski świadek, ojciec Panny Młodej, niekiedy nawet sam Pan Młody. Mowa weselna powinna zawierać podziękowania – gościom za przybycie, gratulacje dla nowożeńców, czasem jakiś zabawny akcent. Bywa, że ten punkt uroczystości zapamiętywany jest na długo i warto zastanowić się nad wprowadzeniem takiego urozmaicenia uroczystości.

Nie od dziś wiadomo, że najpiękniejsze chwile wymagają starannego przygotowania. Gdy wszystko dopracowane jest w najmniejszym szczególe, pojawia się szczególna atmosfera – poczucie wyjątkowości, odświętny, uroczysty nastrój. Serce włożone w przygotowania uroczystości daje w efekcie niezapomniane, nieporównywalne z niczym innym rezultaty. Dlatego warto sięgnąć po modne rozwiązania – najczęściej niewiele one kosztują, a ich wkład w budowanie uroczystej atmosfery jest bezcenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

diabe-tkwi-w-szczegach-lubny-impresariat