Wesele góralskie

konsultant ślubny śląsk

Jeśli wesele regionalne to z przytupem. Z głośnym śpiewem i muzyką. Do białego rana albo jeszcze dłużej. A takie jest wesele w stylu góralskim.

Zarówno w samym Zakopanem, Krakowie, jak i w pobliskich miejscowościach wiele jest typowo regionalnych karczm i gospód oferujących organizację wesela w góralskim stylu. Zamiast dorożki – góralska bryczka. Zamiast uniformów dla kelnerów – góralskie gorsety i kierpce. Zamiast harfy i skrzypiec – góralskie skrzypeczki. Poczynając od ślubu, który może odbyć się w małym, drewnianym kościółku z oprawą muzyczną w wykonaniu góralskiej kapeli, poprzez przejazd konną bryczką lub w zimie – saniami, na poprawinach trwających w nieskończoność kończąc.

Góralskie lokale wykonane lub zdobione są w drewnie, drewniane ławy i stoły raz regionalne dodatki podkreślają góralską atmosferę. Na góralskim weselu obowiązują wyłącznie tradycyjne regionalne potrawy, koniecznie pieczone prosię i dużo wódki.

Gości obsługiwać mogą „górale”, a góralska kapela wspomagać zespół coverowy w prowadzeniu tradycyjnych zabaw.

Swojskie góralskie wesele jest nieprzewidywalne i nigdy nie wiadomo co jeszcze może się na nim wydarzyć.

Średni koszt góralskich wesel organizowanych na 100 osób mieści się w przedziale: 38 000 zł do 65 000 zł (kwota zawiera: koszty ślubu i jego oprawy, koszty organizacji wesela (menu, napoje, alkohol, tort, ciasta), dekorację kościoła, sali, samochodu, bukiety, koszty ślubnego pojazdu, zespołu fotografa, video) i noclegów dla gości. Nie zawiera dodatkowych atrakcji typu pokazy sztucznych ogni oraz kosztów ślubnej stylizacji i zaproszeń i wynagrodzenia dla Konsultanta Ślubnego.

konsultant ślubny śląsk - wesele w stylu góralskimkonsultant ślubny śląsk - wesele w stylu góralskim

One thought on “Wesele góralskie

  • 26 października 2017 at 11:19
    Permalink

    Bardzo ciekawy blog, wart polecania naszym przyszłym parom młodym.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wesele-gralskie-lubny-impresariat