FAQ

wedding planner kraków

Czy muszę korzystać z wszystkich usług, jakie świadczy wedding planner?

To, czy wedding planner będzie doradzał Wam we wszystkich kwestiach, z jakimi wiąże się ślub i wesele, czy tylko w niektórych, zależy wyłącznie od Was. Nie musicie korzystać z kompleksowej organizacji ślubu i wesela, możecie zlecić nam tylko niektóre z elementów, które wydają się Wam najbardziej skomplikowane lub czasochłonne. Z taką samą przyjemnością wykonamy dla Was zarówno pojedynczą, najdrobniejszą usługę, jak i zorganizujemy wielkie i huczne wesele.

Czy mam wpływ na planowanie wesela, czy będzie takie, jakie wy zaplanujecie?

W żadnym przypadku nie narzucamy Młodej Parze swoich wizji ani przekonań. Doradzamy, kreujemy, ale wybór zawsze należy do Was. Dostosowujemy swoją pracę do Waszych marzeń i oczekiwań, do tego co lubicie, co Wam się podoba i jak chcielibyście, by wyglądał ten jedyny dzień. Jesteśmy po to, by Wam pomagać, doradzać i wyręczać, nie zaś po to, by przeszkadzać. Chcemy byście czuli się komfortowo i wiedzieli, że zawsze możecie na nas polegać.

W jaki sposób konsultanci ślubni współpracuje z parami mieszkającymi za granicą?

Większość naszych klientów to pary, które nie mieszkają w Polsce i bywają tu niezwykle rzadko albo nie bywają wcale. To jednak nie przeszkadza nam w owocnej współpracy i doskonałej komunikacji. Wszystkie szczegóły uzgadniamy mailowo, za pomocą Skype lub innych komunikatorów oraz telefonicznie. Przesyłamy zdjęcia i materiały audio-wideo proponowanych usług. Jesteśmy elastyczni i rozmawiamy z naszymi klientami o dogodnych dla nich porach dnia.

Polskie prawo wymaga od obcokrajowców dość skomplikowanych dokumentów do ślubu w Polsce. Nie wystarczy sam akt urodzenia?

Niestety nie. Ale te dokumenty tylko na pierwszy rzut oka wyglądają tak przerażająco. Pomagamy spokojnie przebrnąć przez każdy etap ich kompletowania. Często jednak, bardziej niecierpliwym klientom, którzy planują ślub wyznaniowy doradzamy, by ślub cywilny zawrzeć za granicą, a w Polsce zorganizować sam ślub wyznaniowy, co (także dla Polaka) jest już zupełnie proste.

Jaki jest czas, w którym powinniśmy się zgłosić do konsultanta ślubnego?

Im wcześniej, tym lepiej. W związku z dużą ilością zawieranych małżeństw i organizowanych wesel w Polsce niektóre miejsca, w których można zorganizować wesele nie dysponuje już wolnymi terminami nawet na rok i dwa lata wprzód. Jeśli chcecie mieć pewność, że Wasze wesele odbędzie się w najlepszym miejscu warto skontaktować się z nami przynajmniej ok. roku przed planowaną datą ślubu. Jeśli mamy pomóc Wam w załatwieniu formalności związanych ze ślubem nie możecie się zgłosić do nas później niż na pięć tygodni przed. Wreszcie w przypadku samej usługi koordynacji ślubu i wesela prosimy by było to najpóźniej tydzień przed (co nie oznacza jednak, że jeśli zgłosicie się później to się tym nie zajmiemy).

Jak można zrobić u Państwa rezerwację ?

Rezerwację wstępną można zrobić w każdej chwili za pomocą maila, skype’a lub telefonu, ale wiążąca rezerwacja obowiązuje dopiero od chwili podpisania umowy. Tą, jeśli nie ma możliwości spotkania się, możemy sobie wysłać pocztą.

Dlaczego warto zatrudnić wedding plannera?

Konsultanci ślubni zawodowo zajmują się organizowaniem ślubów i wesel. Organizują ich co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście w roku. Doskonale orientujemy się w rynku ślubnym – wiemy kogo warto zatrudnić na wesele, a których usługodawców najlepiej omijać z daleka. Wciąż się doskonalimy na bieżąco śledząc najnowsze trendy w branży. Dzięki bogatemu doświadczeniu potrafimy przewidywać ewentualne niemiłe niespodzianki i wiemy jak szybko i skutecznie im zaradzić. Dzięki zatrudnieniu konsultanta ślubnego Młoda Para zyskuje mnóstwo czasu, który sama musiałaby poświęcić na poszukiwania odpowiednich usług weselnych i ich wykonawców. Zyskuje nie tylko czas, ale też zdrowsze nerwy, ponieważ takie poszukiwania mogą okazać się bardzo stresujące i męczące. Ale co także bardzo ważne – mimo, że usługi Konsultanta Ślubnego są odpłatne, na organizacji ślubu i wesela z Wedding Plannerem można nawet zyskać pieniądze. Dzięki owocnej współpracy z podwykonawcami wypracowaliśmy sobie u wielu z nich atrakcyjne rabaty, które zawsze oddajemy naszym klientom.

Ile kosztują usługi konsultanta ślubnego?

Nasze wynagrodzenie uzależnione jest przede wszystkim od zakresu obowiązków, jakie nam Państwo powierzycie (czy będzie to kompleksowa organizacja ślubu i wesela, organizacja pojedynczych elementów wesela czy tylko koordynacja ślubu i wesela), ale także od czasu jaki mamy na wykonanie zleconych nam prac oraz od stopnia ich skomplikowania. Dlatego nie da się jednoznacznie podać na stronie internetowej cennika usług konsultanta ślubnego, choć byłoby to dla wszystkich dużym ułatwieniem.

Proponujemy dwa sposoby rozliczania. Pierwszy to prowizja od całości usług, jakie nam Państwo powierzycie (w ten sposób możecie sami wpłynąć na to jak wysokie będzie nasze wynagrodzenie) lub stała kwota, którą możemy określić dopiero zapoznawszy się z Państwa oczekiwaniami. Dlatego kontaktując się z nami drogą elektroniczną warto od razu wypełnić i przesłać nam ankietę, która znajduje się na naszej stronie, a która pozwoli nam wycenić koszt naszej usługi w danym przypadku.

Istnieje też możliwość dostosowania naszej oferty do Państwa budżetu – mówicie nam ile jesteście w stanie wydać na usługi konsultanta ślubnego, a my przedstawimy Wam co w ramach tej kwoty jesteśmy w stanie wykonać.

Jak wygląda koordynacja ślubu i wesela?

Jeśli koordynacja jest odrębnie wykupywaną usługą przez osoby, które same organizowały swój ślub i wesele, nasza praca zaczyna się od poznania wszystkich Państwa planów i założeń dotyczących tego dnia oraz omówieniu z Państwem dokładnie wszystkich szczegółów. Następnie układamy dokładny scenariusz dnia, rozplanowany dosłownie co do minuty i spotykamy się z wybranymi przez Państwa usługodawcami, by omówić przebieg uroczystości. W dniu ślubu i wesela czuwamy zaś, by wszystko przebiegało według scenariusza, pomagamy gościom, koordynujemy pracę usługodawców. Jesteśmy np. łącznikiem między kuchnią a orkiestrą, dzięki czemu Państwo możecie się bawić zamiast odpowiadać na pytania o godziny wydawania posiłków. Przede wszystkim jeszcze jesteśmy odpowiedzialni za reagowanie na ewentualne nieprzewidziane sytuacje i radzenie im tak, by nikt nawet nie zauważył, że wydarzyło się coś niezgodnego z planem.

Czy możecie pomóc zorganizować ślub w plenerze?

To wszystko zależy czy ślub ma być cywilny, czy kościelny. Polskie prawo od niedawna zezwala na zawieranie związków małżeńskich poza Urzędem Stanu Cywilnego, ale większość parafii katolickich nie zgadza się na udzielenie ślubu poza kościołem. Nie oznacza to jednak, że organizacja ślubu w plenerze jest zupełnie niemożliwa. Są także miejsca, w których możliwa jest organizacja ślubu katolickiego. Inną formą zawarcia związku małżeńskiego w plenerze choć nie niosącą za sobą skutków cywilno-prawnych jest przeprowadzenie ślubu humanistycznego.

W jakiej części Polski działacie?

Główna siedziba naszej agencji ślubnej znajduje się w Krakowie, mamy także oddziały w Bielsku-Białej, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Organizujemy śluby i wesela w Krakowie i okolicach, Zakopanem i okolicach, a także w rejonie Podbeskidzia – Bielsku-Białej, Cieszynie, Szczyrku, Ustroniu, Wiśle czy Zawoi oraz w Łodzi, Warszawie, we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Jednakże bardzo chętnie zorganizujemy uroczystość także w innej części kraju.